Vodovodní baterie

Nedílnou součástí dřezu je vodovodní baterie, která dokáže svým designem podtrhnout přidanou hodnotu mycího centra. Široká nabídka vodovodních baterií uspokojí i náročného zákazníka. Dřezové vodovodní baterie jsou k dispozici v různých povrchových úpravách.

 • Chrom – lesklé provedení
 • Satén – matné provedení neboli matný Chrom
 • Granit – granitové provedení, které se nejlée hodí ke granitovým dřezům

Provedení Chrom
Provedení Chrom
Provedení Satén
Provedení Satén
Provedení Granit
Provedení Granit

Základní typy dřezových baterií

Většina moderních dřezů má v oblasti dřezové nádoby plochu pro umístění vodovodní baterie. Stojánkovou baterii je tedy možné umístit přímo do dřezu nebo do pracovní desky. Dřezové baterie můžeme obecně rozdělit do několika kategorií.

 • Klasická vodovodní baterie s nízkým ramínkem
 • Klasická vodovodní baterie s vysokým ramínkem
 • Vodovodní baterie s vytahovací sprchou
 • Profesionální baterie
 • Speciální sklopné baterie

Nízké ramínko
Nízké ramínko
Vysoké ramínko
Vysoké ramínko
Baterie se sprchou
Baterie se sprchou
Profesionální baterie
Profesionální baterie

Profesionální baterie se používají vetšinou v gastro provozech popřípadě v domácnostech, kde je dřez umístěn v ostrůvku a máme tak dostatečný prostor pro velkou a masivní baterii tohoto typu.

Speciální sklopné baterie se používájí v případě, že je dřez umístěn přímo pod oknem a křídlo okna by nešlo kvůl baterii otevřít tedy všude tam, kde je omezený prostor.

Kartuše neboli srdce vodovodní baterie

Většina vodovodních baterií vypadá na první pohled velmi podobně, ale srdcem každé vodovodní baterie je kartuše. Levné baterie jsou osazeny plastovou kartuší, kvalitní baterie jsou osazeny keramickou kartuší.

 • Plastová kartuše má krátkou životnost a v případě poškození je nutné vyměnit celou vodovodní baterii za novou.
 • Keramická kartuše má mnohonásobně delší životnost a v případě opotřebení je možné vyměnit pouze kartuši.

Plastová kartuše
Plastová kartuše
Keramická kartuše
Keramická kartuše

Keramické kartuše jsou osazeny disky ze sintrované keramiky. Porézní povrch lépe udržuje mazivo, čímž je dosaženo dlouhodobě nízkého tření a jemného posuvu. Ovládácí část je izolována vůči vodě a disponuje tím kontinuální lubrikací, čímž se zvyšuje životnost baterie.

Dalším důležitým parametrem kartuše je průměr samotné kartuše. Zde platí jednoduché pravidlo, čím větší průměr kartuše, tím je průtok vody vyšší a baterie má pak nižší hlučnost. Běžně se setkáte s průměry kartuše 30 mm, 35 mm a 40 mm …

Není baterie jako baterie

Při porovnávaní baterií zjistíte, že designově podobné baterie naleznete v mnoha cenových hladinách. Dražší baterie nabízí samozřejmě něco navíc a tím je lepší výbava …

 • Teplotní omezovač – šetří energii potřebnou na ohřev vody. Teplotní omezovač je zabudovaný v kartuši vodovodní baterie
 • Spořič vody – omezovač průtoku je zabudovaný v kartuši vodovodní baterie a šetří vodu při každém použití baterie
 • Pojistka proti opaření – zamezuje opaření vroucí vodou a tím chrání Vás i Vaši rodinu

Dřezová baterie pro beztlaký ohřívač vody

Nízkotlakové baterie pro beztlakové průtokové ohřívače vody a jsou vybaveny třemi připojovacími hadicemi. Jedna hadice slouží na připojení studené vody z vodovodního řádu, dvě zbývající hadice se připojují k beztlakovému ohřívači vody. Klasická vodovodní baterie baterie má pouze dvě přívodní hadice.

Rychlý kontakt

Email: info@supersektor.cz

Tel: +420 736 481 121