Péče o dřez je důležitá

Nadčasové a elegantní – stejně jako v případě stříbra, také dokonalý povrch dřezu získává v průběhu let na kráse. To ovšem neznamená, že bychom měli tuto důležitou součást kuchyně opomínat. Faktem je, že nejlepším přítelem nerezového dřezu je čistá, studená voda a jemný čisticí roztok, který nanášíme pomocí měkké houbičky, opláchneme a následně do sucha vytřeme. Níže uvedené odstavce se zabývají věcmi, které by váš dřez mohly poškodit …

Chloridy, které jsou přítomny téměř ve všech mýdlech, prášcích a čisticích prostředcích, mohou nerezovou ocel vážně poškodit. Naštěstí jsou rozpustné ve vodě, takže pokud po každém použití dřez dostatečně opláchnete, postačí, když jej jedenkrát týdně patřičně omyjete a zůstane i nadále krásně lesklý.

Stejně jako v případě většiny kovových povrchů je i nerezový dřez možné poškrábat. Nic si z toho ale nedělejte, neboť tyto škrábance díky povrchové úpravě nakonec samy od sebe zmizí. Váš dřez může sice sloužit pro mnoho různých věcí, ale rozhodně nesmí být používán jako prkénko na krájení. V opačném případě by jeho povrch mohl být poškozen hlubokými škrábanci a mohlo by dojít i ke ztupení vašich nožů. Pokud potřebujete více prostoru, zkuste si vybrat ze široké škály námi nabízených doplňků (prkének).

Kvalita vody může mít podstatný vliv na vzhled vašeho dřezu. Pokud voda obsahuje velké množství železa, mohou se na povrchu tvořit šedé skvrny, jež vypadají jako kdyby váš dřez začal korodovat. V případě vysokých koncentrací minerálů nebo příliš měkké vody se zase na dřezu může objevit jemný bílý povlak. Abyste se těmto problémům vyhnuli, doporučujeme dřez po každém použití vysušit a jednou týdně jej ošetřit za použití doporučovaného čisticího prostředku.

Potraviny obsahující velké množství soli by neměly být na povrch dřezu pokládány na delší dobu. Po každém použití dřez vždy patřičně opláchněte.

Čistící prostředky

Dřezy všech povrchů je možné čistit běžně dostupnými čistícími prostředky. Můžete samozřejmě použít speciální čistící pasty nebo tekuté čističe, které jsou určeny přímo na čistění dřezů. Speciální prostředky dřez nejen vyčistí, ale současně povrch dřezu konzervují. Pro čistění dřezů je vhodné použít utěrku z mikrovláken.

Čistící pasta Teka
Čistící pasta Teka
Tekutý čistič Teka
Tekutý čistič Teka
Tekutý čistič Pyramis
Tekutý čistič Pyramis
Utěrka z mikrovlákna
Utěrka z mikrovlákna
Čistič na baterie
Čistič na baterie

Několik rad pro čistění Vašeho dřezu:

  • Dřez po každém použití patřičně opláchněte
  • Dřez po každém použití vysušte, čímž předejdete vytvoření vrstvy vodního kamene
  • Dřez každý týden pečlivě omyjte, přičemž postupujte ve směru linek na jeho povrchu
  • Dřez nikdy neomývejte kolmo k linkám dezénu nacházejícího se na jeho povrchu
  • Nedovolte, aby na povrchu dřezu zaschnulo tekuté mýdlo či klasické čisticí prostředky
  • Nenechávejte ve dřezu po delší dobu roztoky bělidel obsahujících chlór
  • Při čištění dřezu nepoužívejte ocelové kartáče
  • Za účelem ochrany povrchu dřezu nepoužívejte gumové podložky ani vložky
  • Nenechávejte ve dřezu mokré houbičky, látku či čistící prostředky

Rychlý kontakt

Email: info@supersektor.cz

Tel: +420 736 481 121