Centrem domova byla vždycky kuchyň. Každý v ní tráví spoustu času, a proto je potřeba mít tuto důležitou místnost dobře a prakticky vybavenou. Velkou pozornost se vyplatí věnovat především výběru kuchyňského dřezu. Jedná se o nepostradatelnou pomůcku v moderní kuchyni, která slouží k mnoha činnostem. V dřezu se například omývá a čistí ovoce a zelenina, cedí jídlo apod. Na trhu je nepřeberné množství dřezů, a proto si každý zákazník může vybrat kuchyňský dřez podle svých představ.

Jak vybírat dřez?

Při výběru kvalitního dřezu se vyplatí dodržovat několik zásad – dřez by měl odpovídat vašemu životnímu stylu, ať už výběrem materiálu, výjimečným vzhledem či rozsáhlou nabídkou příslušenství. Důležitým parametrem je velikost dřezu, a proto je velmi důležité předem si změřit šířku skříňky, v níž bude dřez umístěn. Každého zákazníka zajímá taky materiál, z něhož je dřez vyroben. Pořídit si lze dřez z granitu, keramiky nebo nerezu. Všechny materiály vynikají působivým vzhledem a mají své výhody, volba je tedy zcela na straně zákazníka.

Povrchová úprava dřezu

Pokud se rozhodnete pro nerezový dřez, všímejte si následujících kritérií. Například si můžete zvolit hladký nebo dekorovaný povrch. Nejčastější povrchovou úpravou je hladký nerez, ale existuje i tkaná struktura (dekor) nebo mikrostruktura (mikrodekor). Jde-li o dekorované povrchové úpravy, na rozdíl od těch hladkých jsou více odolné vůči mechanickému poškození a nejsou na nich tolik vidět například zaschlé kapky vody.

Velmi elegantně působí dřezy keramické nebo granitové. Vynikají odolností proti nárazu a dokáží odolat také vysokým teplotám. Kromě materiálu a povrchové úpravy je rovněž důležité zvážit, jaký typ dřezu se vám bude do kuchyňské linky ideálně hodit. Můžete si pořídit jak jednodřez, tak i dvojdřez, případně extrémně velkou dřezovou nádobu nebo dřez s odkapávací plochou.

Technické parametry dřezů

Při koupi dřezu vás bude jistě zajímat i jeho velikost a hloubka mycí vaničky. Každý dřez by měl být dostatečně prostorný a disponovat výbornými užitnými vlastnostmi. Jen tak vám může dobře a dlouho sloužit. A na co ještě nezapomenout? Na to, že při koupi dřezu je nutné pořídit i kvalitní a vhodnou baterii!

Rychlý kontakt

Email: info@supersektor.cz

Tel: +420 736 481 121