Granitové dřezy

Granitové dřezy představují kombinaci tvrdosti, odolnosti, vzhledu přírodního kamene a flexibility s hladkostí moderního granitu. Dřezy jsou vyrobeny ze směsi drcené přírodní žuly a malých skleněných částic ( 80 % ) v kombinaci s tvrzenými pryskyřicemi ( 15 % ) a barevným pigmentem ( 5 % ), díky čemuž dochází k vytvoření hladkého a extrémně tvrdého materiálu. Povrch granitových granitových dřezů je prakticky stoprocentně odolný proti poškrábání a samozřejmě odolný vůči účinkům všech chemických čisticích prostředků pro domácí použití. Žulové dřezy mají také naprosto jedinečné textury a barevné odstíny. Granitové dřezy jsou o 30 % lehčí než dřezy vyrobené z klasického kamene, životnost je takřka neomezená a barevnost stálá. Ať už budujete kuchyň svých snů nebo pracujete na úpravě stávající kuchyňské linky, výběr dřezu je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí, které musíte učinit. Dokonalá finální podoba představuje výběr správné kombinace barev a designu.

Granitový dřez Logica
Granitový dřez Logica
Granitový dřez CX 791
Granitový dřez CX 791
Granitový dřez Cara
Granitový dřez Cara
Granitový dřez CX 861
Granitový dřez CX 861
Rohový dřez Cuadro
Rohový dřez Cuadro
Rohový dřez Petra
Rohový dřez Petra
Granitový dřez Petra
Granitový dřez Petra
Granitový dřez Geo
Granitový dřez Geo
Granitový dřez HR 615
Granitový dřez HR 615
Granitový dřez Geo
Granitový dřez Geo

Není granit jako granit

Výrobci dřezů mají různě pojmenované druhy granitů a níže je uvedeno složení jednotlivých druhů granitů, které nabízíme. Platí zde jednoduché pravidlo – není granit jako granit, a proto věnujte velkou pozornost jeho složení. Některé dřezy se mohou tvářit jako granitový dřez, na první pohled nejde poznat rozdíl, ale jedná se o kompozitní materiál na bázi skelných vláken ( příkladem je Cermat ). Rozdíl je vidět na druhý pohled, protože dřez z Cermatu je mnohonásobně lehčí než granitový dřez – je vyroben z materiálu na bázi laminátu. Dřez z Cermatu je o něco levnější, ale jedná se jen o náhražku granitu, která má zcela jiné vlastnosti.

Kompozitní materiál na bázi laminátu – Cermat

Kompozitní materiál obsahující jemně mleté kamenivo, skelné vlákno, akrylové pojivo, barvivo a speciální příměsi. Odolává teplotám až do 180°C a běžným chemikáliím, používaným v kuchyních. Materiál má zvýšenou odolnost proti rozbití.

Riegranit, Ekotek

kompozitní materiál obsahující hrubě mleté kamenivo, barvivo a akrylové pojivo v poměru který obsahují cca 75 % drcené žuly a 25 % zahuštěného polymetylakrylátu. Odolává teplotám až do 180 °C a běžným chemikáliím, které se používají v kuchyních.

Rockmetallic, Granisil, Granitek, Metaltek

Dřezy mají tvrdost, odolnost a vzhled přírodního kamene kombinované s flexibilitou a jemností moderního granitu. Jsou vyrobeny z přírodního granitu a malých částeček skla ( 80 % ) zkombinovaných s tvrzenou pryskyřicí ( 15 % ) a barvivy ( 5% ) na jemný materiál s tvrdostí skály. Tato konzistence je výsledkem výrobního procesu, při němž dochází ke stlačování a zahřívání krystalů křemene tak dlouho, až se vytvoří kontinuální hmota. Výsledkem tohoto výrobního procesu jsou granitové kuchyňské dřezy s jedinečnou texturou a velkou hloubkou. Takový dřez je o 30 % světlejší než kámen, téměř se neopotřebovává a nebledne. Tepelná odolnost dřezu je 180 °C ( krátkodobě do 260 °C ).

Pyragranite – Ultragranite

Dřezy jsou vyráběny z materiálů Ultragranite ©, což je nově vyvinutý kompozitní materiál, který obsahuje cca 80 % drcené žuly a 20 % zahuštěného polymetylakrylátu. Jednotlivé vlastnosti tohoto materiálu zaručují, že konečný výrobek je odolný proti nárazu, poškrábání, lomu při stárnutí, chemickým činidlům, vysokým teplotám až do 180 °C ( krátkodobě do 260 °C ) a špíně.

Tegranite

Tegranitové drezy mají tvrdost, odolnost a vzhled přírodního kamene kombinované s flexibilitou a jemností moderního granitu. Jsou vyrobeny z přírodního granitu a malých částeček skla ( 80 % ) zkombinovaných s tvrzenou pryskyřicí ( 15 % ) a barvivy ( 5 % ) na jemný materiál s tvrdostí skály. Tato konzistence je výsledkem výrobního procesu, při němž dochází ke stlačování a zahřívání krystalů křemene tak dlouho, až se vytvoří kontinuální hmota. Výsledkem tohoto výrobního procesu jsou granitové kuchyňské dřezy s jedinečnou texturou a velkou hloubkou. Tepelná odolnost dřezu je 180 °C ( krátkodobě do 260 °C ).

Rychlý kontakt

Email: info@supersektor.cz

Tel: +420 736 481 121